Endodoncja - leczenie kanałowe
 
Pacjenci często stają przed niełatwym wyborem: czy będący przyczyną dolegliwości bólowych ząb usunąć pozbywając się problemu bezpowrotnie czy też podjąć próbę zachowania zęba, mimo że decyzja ta może wymagać cierpliwości i poniesienia kosztów. W obliczu takiego dylematu warto pamiętać, iż ekstrakcja zęba jest krokiem nieodwracalnym, powodującym konieczność uzupełnienia braku zębowego w przyszłości. Jest to zatem rozwiązanie zarezerwowane dla przypadków, w których nie da się już nic zrobic. Zawsze warto więc podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i czesto jedynej szansy na uratowanie zęba - dzięki nowoczesnej endodoncji.

Leczenie endodontyczne, stosowane w przypadku próchnicy powikłanej zapaleniem, martwicą czy zgorzelą miazgi zębowej polega na usunięciu z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami.
Aby leczenie kanałowe zakończyło się sukcesem w sięgamy po najnowsze zdobycze techniki: nowoczesne narzędzia do opracowania kanałów, ręczne i maszynowe narzędzia do pomiaru długości kanału korzeniowego, bez konieczności wykonywania zdjęcia rtg, endometry umożliwiające przeprowadzenie prawidłowego leczenia kanałowego u pacjentek spodziewających się dziecka, co z uwagi na szkodliwość promieniowania rentgenowskiego musiałoby być odłożone do rozwiązania;systemy do wypełniania kanałów; lupy pozwalające uzyskać powiększenie obserwowanego obrazu, poprawiając komfort pracy lekarza umożliwiają zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów,ultradźwiękowy skaler ułatwiający pracę lekarza oraz pozwalający dotrzeć do miejsc niedostępnych dla narzędzi ręcznych; mikroskop endodontyczny - technologia będąca nieocenionym udoskonaleniem w leczeniu endodontycznym. Dzięki temu urządzeniu wiele zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte, można dziś uratować. Posługiwanie się mikroskopem jest szczególnie pomocne w odnajdywaniu ujść kanałów oraz umiejscawianiu i usuwaniu złamanych narzędzi kanałowych.
Powrót do oferty