Protetyka

 

W trakcie leczenia protetycznego korzystamy z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najlepiej zorganizowanych laboratoriów protetycznych w Warszawie. Nasi technicy dentystyczni to profesjonaliści zaangażowani we współpracę z lekarzami oraz z pacjentami. Efektem tej współpracy są niezwykle estetyczne odbudowy ceramiczne zębów, pozwalające naszym Pacjentom cieszyć się nowym, promiennym uśmiechem.

 

 

 

 

 

Wykonujemy:

· Licówka protetyczna
Ten rodzaj leczenia protetycznego stanowi idealne rozwiązanie dla zęba, który posiada płytkie, mało estetyczne wypełnienia, naturalne przebarwienia lub wrodzone albo nabyte ubytki szkliwa, . Czasami stosuje się również licówki w celu zamknięcia niekorzystnie wyglądających przerw między przednimi zębami.
Przed przystąpieniem do leczenia Pacjent razem z lekarzem określają kształt i rozkład kolorów na licówkach w celu spełnienia oczekiwań estetycznych. Lekarz przykleja ją do zęba przy pomocy specjalnego kleju. Między wizytami ząb zaopatrzony jest tymczasową, akrylową licówką lub półkoroną.

 

· Wkład koronowo-korzeniowy
W przypadku całkowitego zniszczenia naturalnej korony zęba niezbędne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego, który będzie filarem dla korony kosmetycznej. Po przeprowadzonym leczeniu kanałowym, lekarz pobiera wycisk z kanału, na podstawie którego w laboratorium powstaje wkład. Może być on wykonany ze stali protetycznej, złota lub materialu ceramicznego. Korzeniowa część wkładu jest cementowana w kanale, natomiast na górną, naddziąsłową część nakłada się porcelanową koronę zęba.
 
· Korona protetyczna
Korona protetyczna imituje koronę naturalnego zęba. Jest osadzana na wkładzie korzeniowo-koronowym lub bezpośrednio na oszlifowanym zębie. Może być wykonana z porcelany napalonej na stal protetyczną lub na stop złota. Może być również w całości pełnoceramiczna, zapewniając najwyższy poziom estetyczny odbudowy zęba. Materiały pełnoceramiczne (Zircon, Procera) umożliwiają przechodzenie promieni światła przez koronę, podobnie jak dzieje się to w zębach naturalnych.
W celu zapewnienia najlepszego efektu kosmetycznego, możliwy jest dobór odcieni korony w laboratorium protetycznym.
W okresie, w którym wykonywana jest ostateczna korona zęba, Pacjent nosi koronę tymczasową wykonaną z akrylu.
 
· Most protetyczny
Stosowany jest wówczas, kiedy występuje brak zęba w łuku zębowym a z rożnych przyczyn niemożliwe jest wprowadzenie w to miejsce implantu. Most jest połączeniem kilku koron, z których brzeżne stanowią filary mostu i są zacementowane na wkładach lub oszlifowanych zębach. Środkowa część mostu (przęsło) jest estetyczną odbudową brakującego zęba lub kilku brakujących zębów. W niektórych przypadkach most opierany jest na wprowadzonych uprzednio implantach, stanowiących jego filary.
 
· Proteza szkieletowa
Ruchoma proteza szkieletowa wykonywana jest w sytuacjach braku kilku zębów, przy niemożliwości przeprowadzenia leczenia implantologicznego lub protetycznego mostem. Proteza posiada zęby wykonane z tworzywa akrylowego w kolorze dobranym do naturalnych zębów, osadzone w różowym akrylu imitującym dziąsła. Podparta jest na zębach własnych Pacjenta przy pomocy metalowych klamer lub estetycznych zamków ukrytych w okoronowanych zębach filarowych.
 
· Proteza osiadająca
Jedno z najpopularniejszych i najtańszych uzupełnień braków zębowych.
Protezy akrylowe przylegają bezpośrednio do wyrostków (dziąseł), podniebienia i niekiedy posiadają elementy mocujące do zębów (klamry) co poprawia utrzymanie protezy. Wykonane są z mas akrylowych i utrzymują się w ustach dzięki zjawisku adhezji czyli na zasadzie przyssania do tkanek miękkich.
Powrót do oferty